O mnie

Karolina Beyer

dr Karolina Beyer

Nazywam się Karolina Beyer, jestem doktorem nauk ekonomicznych i pracownikiem Instytutu Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Create Your Business to miejsce gdzie dzielę się wiedzą z zakresu tworzenia i funkcjonowania przedsiębiorstw, poruszam tu również szeroko pojęte tematy związane z ekonomią, zarządzaniem, marketingiem i finansami.

Na co dzień wykładam studentom jak zarządzać biznesem. Jestem autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania kapitałem ludzkim, zarządzania kapitałem intelektualnym, czy budowania modeli biznesowych.

Prywatnie jestem miłośniczką psów rasy bokser i posiadaczką bokserki o imieniu Tosia. Lubię sport i dobre kryminały. Pochłaniam też książki o tematyce rozwoju osobistego. 

Moje zainteresowania naukowe:

W ramach pracy naukowej skupiam się na zagadnieniach związanych z zarządzaniem jedną z najważniejszych kategorii współczesnego biznesu, a mianowicie na kapitale intelektualnym. Kapitał intelektualny jest ściśle związany z niematerialnymi zasobami przedsiębiorstwa, przede wszystkim z wiedzą, kompetencjami zatrudnionych pracowników inaczej z kapitałem ludzkim, wewnętrzną strukturą i wiedzą przedsiębiorstwa czyli kapitałem organizacyjnym oraz z tzw. kapitałem rynkowym, który dotyczy m.in. relacji przedsiębiorstwa z klientami, konkurentami i partnerami biznesowymi, jak również budowany jest przez markę i renomę przedsiębiorstwa. Kategorii kapitału intelektualnego poświęciłam swoją pracę doktorską, którą obroniłam w styczniu 2015 roku.

Obecnie zajmuję się również zagadnieniami dotyczącymi współczesnego funkcjonowania przedsiębiorstw, a w szczególności ich obecności w Internecie. Na blogu znajdziesz również materiały dotyczące marketingu internetowego, jego zalet dla rozwoju przedsiębiorstwa i zwiększania jego przewagi konkurencyjnej.

kiążki, books

Z Tobą również z chęcią podzielę się wiedzą:

create your business

Prowadząc blog Create Your Business, pragnę wprowadzić Cię w świat biznesu, ekonomii, zarządzania, marketingu i finansów. Przede wszystkim chcę pokazać Ci, że założenie własnej firmy nie jest zadaniem trudnym. Pokażę Ci również jak postępować, by Twój biznes rozwijał się, przynosząc oczekiwane korzyści ekonomiczne i satysfakcję z każdego dnia pracy.

Podzielę się z Tobą wiedzą m.in. na następujące tematy:

  • jak stworzyć swój wymarzony biznes,
  • jak napisać biznesplan
  • jak zarządzać zasobami ludzkimi i kapitałem intelektualnym
  • jak zbudować skuteczną strategię rozwoju biznesu
  • jak rozkręcić biznes w internecie

i wiele innych